Dokonywanie zamówień w Księgarni Catholicus.pl jest obecnie wyłączone.
Zapraszamy do naszej księgarni pod nową marką: Księgarnia Maryja.

Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie

Betania. Droga nadziei. Nie tylko dla uzależnionych

Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. Pomoc
AutorEwa Nocoń
Rok wydania2008
Format11,0 x 18,0 cm
Oprawamiękka
Liczba stron72
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Historie przedstawione w tej książce są zapisem wyznań osób zmagających się z chorobą uzależnienia. Łączy je wiele, ale głównie to, że ich opowieść dociera do nas z „Betanii” – Ośrodka Rehablitacyjno-Readaptacyjnego dla Osób Uzależnionych w Mstowie k. Częstochowy…

Autorka wybrała własną nieobecność na kartach tej książki, pozostawiając miejsce ludziom, których słuchała. Przedstawia wierny zapis wyznań, a w miejsce jej życzliwego, nieoceniającego ucha pojawia się moje i twoje. Prawda wyłania się z dialogu. Jestem przekonany, że wsłuchanie się w opowieści świadków wyzwoli ich i nas z tego wszystkiego, co nas ogranicza i zniewala na drogach wolności i miłości.

(...) Marek, 25 lat

Wszystko zaczęło się od najmłodszego dzieciństwa i problemów w szkole, od braku zainteresowania rodziców. Nie rozmawiałem nigdy z ojcem i bardzo mi tego brakowało. W naszej rodzinie każdy był wolnym elektronem, który zajmował się własnymi sprawami. Zasady, które mi wpajano, łamałem w najbliższym otoczeniu. Pierwszego papierosa zapaliłem na budowie niedaleko domu. Zasadę o niepiciu alkoholu złamałem, gdy ojciec podał mi piwo - pracował w browarze i piliśmy czasem ciepłe piwo. Moje problemy stwarzały relacje z ojcem, który dużo mnie bili za nieistotne rzeczy. Dla mnie wtedy miało to duże znaczenie. Pamiętam, że kiedyś przezywałem dziewczynkę, że jest zezowata. Dostałem lanie, ponieważ mój brat był zezowaty. Poczułem, że mój ojciec wstydzi się mojego brata i ja mu o tym przypomniałem. Pamiętam, że wszyscy wtedy pojechali na karuzelę, a ja zostałem w pokoju Jak zaczynam trzeźwieć, to wraca do mnie dzieciństwo i te trudne wspomnienia. Mam też dobre wspomnienie o naszym wspólnym wyjeździe do Oświęcimia(...)


(fragment tekstu)
Data dodania produktu: 26 kwiecień 2008.
Poprzedni produkt Produkt 2 z 77 w kategorii Zagrożenia wiary Następny produkt
Klienci, zakupili także:
Młodzi w poszukiwaniu szczęścia...
 Młodzi w poszukiwaniu szczęścia...  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Seksualność może wyrażać wierną miłość i czułość oraz być miejscem odpowiedzialnego przekazywania życia. Niestety w naszych czasach staje się ona coraz częściej miejscem wyrażania przemocy (np. gwałt) oraz miejscem przekazywania ... 
Męka i śmierć Jezusa. Rozważania Drogi Krzyżowej dla dzieci
 Męka i śmierć Jezusa. Rozważania Drogi ...  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Rozważania pisane językiem ciepłym, obrazowym, prostym a jednocześnie pokazującym niezwykłą głębie Chrystusowego Krzyża i cierpienia na Kalwarię. 
Jak żyć z poważnie chorym dzieckiem
 Jak żyć z poważnie chorym dzieckiem  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Przewlekła, śmiertelna choroba dziecka to sytuacja, z którą wolelibyśmy się nigdy nie zetknąć. Niestety, niektórych takie cierpienie jednak dotyka, a rozwój medycyny wprawdzie ciągle ożywia nadzieję, ale i powoduje, że rodzice stają ... 
Ecce Homo
 Ecce Homo  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Obrazek - "Ecce Homo" z koronką do Najświętszych Ran Pana Jezusa 
Msze Święte Gregoriańskie
 Msze Święte Gregoriańskie  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Małe opracowanie mówiące o wartości Mszy św. ze szczególnym uwzględnieniem historii i znaczenia mszy gregoriańskich. 
Lecząca siła klasztornej kuchni
 Lecząca siła klasztornej kuchni  Szukaj produktu w Księgarni Maryja Nakład wyczerpany
Lecząca siła klasztornej kuchni to książka, w której autorzy zajmują się badaniem wpływu odżywiania na zdrowie człowieka. Ojciec Kilian Saum - benedyktyn, który jeszcze dzisiaj praktykuje szkołę odżywiania średniowiecznych ... 
Księgarnia Catholicus.pl w oczach Klientów:

Witam. Przepraszam za brak odpowiedzi z mojej strony, zawsze było coś ważniejszego... Jestem bardzo zadowolony, że wybrałem Państwa Księgarnię. Paczka doszła bardzo szybko, solidnie zapakowana, zakupiona pozycja bardzo zajmująca. No i dziękuję za upominek, dzieci się ucieszyły. Pozdrawiam.

Łukasz z Grudziądza

Zamówienie dotarło bez problemu. Książkę "Kompozycje kwiatowe w kościele" kupiłam w prezencie komuś, kto zajmuje się często dekorowaniem kościoła i innych wnętrz. Osoba obdarowana jest zachwycona książką i znalazła w niej wiele inspirujących wskazówek i pomysłów. Dziękuję bardzo.

Małgorzata z Bukowic

Szczęść Boże, Pani Urszulo baaardzo dziękuję za tak błyskawiczną realizację zamówienia. Jestem szalenie zadowolona i z tytułów i z gry dla dzieci, jestem absolutnie mile zaskoczona:)) Z pewnością będę rekomendowała Państwa Wydawnictwo przyjaciołom i ich dzieciom! Pozdrawiam.

Aleksandra z Warszawy

Witam serdecznie! Właśnie dostałam książki, bardzo się cieszę :) za słodki dodatek serdecznie dziękuję :) Życzę wszystkiego co najlepsze, szczęść Boże, pozdrawiam.

Renata z Radomia

Witam serdecznie i Dziekuję. Przesyłka dotarła, dziekuję za niespodziankę. Pozdrawiam, Z Panem Bogiem.

Jacek z Lublina
Więcej opinii...
Na Facebooku...