Dokonywanie zamówień w Księgarni Catholicus.pl jest obecnie wyłączone.
Zapraszamy do naszej księgarni pod nową marką: Księgarnia Maryja.

Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie

Czternastu Świętych Wspomożycieli

Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. ITKM
Autorks. Tarsycjusz Sinka
Rok wydania2002
Format10,0 x 14,0 cm
Oprawamiękka
Liczba stron64
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Święci, którzy pomagają w potrzebie, krótkie życiorysy z kolorowymi wizerunkami świętych.

"Gdy człowieka wierzącego spotykały tragiczne momenty w rodzaju wojny, napadu, rabunku, gwałtu, zniszczenia, klęski żywiołowej, epidemii, pożaru, nieurodzaju, wówczas jego błagalny wzrok kierował się ku niebu. Do Boga zwracał się zawsze po ludzku. Jak królowi przedstawiał swoje sprawy nie bezpośrednio lecz przez urzędników, tak również do Boga zwracał się przez świętych pośredników.

Pantaleon był od wypraszania łaski zdrowia; Apolonia od bólu zębów, w czasie pożaru zwracano się o pomoc do Floriana itd. W okresie wypraw krzyżowych wierni mieli już swoich ulubionych pośredników w liczbie czternastu. Wiernych nie interesowało kiedy i w jakich krajach żyli wspomożyciele, czy historia ma o nich dokładne wiadomości czy nie. Wszyscy natomiast mieli do nich bezgraniczne zaufanie, gdy prosili ich o pośrednictwo u Boga.

Od końca starożytności pojawiła się nowa forma literacka, tzw. życiorysy świętych, zwane też legendami, których celem było podbudowanie czytelników, umocnienie ich wiary i miłości do Boga. Nie dbały zbytnio o prawdę historyczną. Charakteryzowały je liczne cuda, nadzwyczajności, dramatyczność, dialogi, okrucieństwo męczeństwa, nagłe nawrócenia oraz kontrasty między typami jasnymi (np. męczennik), a ciemnymi (np. sędzia). Wśród tych opisów znajdowała się prawda historyczna w mniejszym lub większym stopniu.

Legendy mają takie samo prawo do istnienia, jak np. poezja ludowa, ponieważ głębiej niż suche kroniki, sięgają w przeszłość i strzegą okruchów prawdy przekazywanej ustnie z pokolenia na pokolenie. Z ziarna prawdy z czasem wyrastała barwna legenda. Porównać ją można z drzewem, w którym męczeństwo świętego, jako wydarzenie historyczne, stanowi pień, a dodatki budujące tworzą kwiecistą koronę."

(fragment Słowa Wstępnego)

SPIS TREŚCI:

SŁOWO WSTĘPNE - 3

ŚWIĘTY ACHACJUSZ - 6
ŚWIĘTA BARBARA - 10
ŚWIĘTY BŁAŻEJ - 14
ŚWIĘTY CYPRIAN - 18
ŚWIĘTY DIONIZY - 22
ŚWIĘTY ERAZM - 26
ŚWIĘTY EUSTACHY - 30
ŚWIĘTY IDZI - 34
ŚWIĘTY JERZY - 38
ŚWIĘTA KATARZYNA - 42
ŚWIĘTY KRZYSZTOF - 46
ŚWIĘTA MAŁGORZATA - 50
ŚWIĘTY PANTALEON - 54
ŚWIĘTY WIT - 58
Data dodania produktu: 02 lipiec 2008.
  Produkt 1 z 68 w kategorii Biografie świętych Następny produkt
Klienci, zakupili także:
Droga Krzyżowa. Oparta na Piśmie Świętym i Dzienniczku św. s. Faustyny
 Droga Krzyżowa. Oparta na Piśmie Świętym i ...  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Zbiorem rozważań stacji drogi krzyżowej. Każde rozważanie oparte jest na fragmencie z Pisma Świętego. Centrum rozważań stanowią fragmenty z "Dzienniczka s. Faustyny", które kończy krótka modlitwa. 
Litanie do Jezusa i Maryi
 Litanie do Jezusa i Maryi  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Zbiór tekstów litanii do Jezusa oraz Maryi m.in.: Litania o Najświętszym Imieniu Jezus; do Najświętszego Serca Pana Jezusa, do Najdroższej Krwi; o Miłosierdziu Bożym,; litania do Matki Bożej tzw. Loretańska; do Matki Bożej Nieustającej ... 
Dotyk Boga, Poprzez dzieci
 Dotyk Boga, Poprzez dzieci  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Zbiór opowiadań o niewinności i nieskazitelności wiary, którą w nasze życie wnoszą dzieci. Ich czyny i słowa często wydają się bezpośrednią drogą do Boga. Te opowiadania na pewno wzruszą nie tylko rodziców, lecz wszystkich, ... 
Droga Krzyżowa. Rozważania dla dzieci. Książeczka do kolorowania
 Droga Krzyżowa. Rozważania dla dzieci. ...  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Zapraszamy Cię, Drogi Młody Czytelniku, do przeczytania i pokolorowania książeczki z rozważaniami stacji Drogi Krzyżowej. Napisał je ksiądz biskup Antoni Długosz, którego znasz na pewno z telewizyjnego „Ziarna”. Czytając te ... 
Terminarz B6 kolorowy 2012 - Góry
 Terminarz B6 kolorowy 2012 - Góry  Szukaj produktu w Księgarni Maryja Niedostępny
Terminarz B6 kolorowy 2012 - Góry Format B6 (11 x 16,5 cm), 416 stron, papier chamois, druk wnętrza 2-kolorowy, tasiemka, perforowane narożniki kartek, okrągły grzbiet, każdy dzień na oddzielnej stronie, imieniny, myśli na każdy dzień, ... 
Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa
 Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Teksty i rozważania z dwoma najpopularniejszymi nabożeństwami Wielkiego Postu. 
Księgarnia Catholicus.pl w oczach Klientów:

Szczęść Boże! Dziękuję za przesyłkę. Przesyłka zgodna z moimi oczekiwaniami i do tego jeszcze słodka niespodzianka. Pozdrawiam.

Anna z Dukli

Szczęść Boże! Bardzo dziękuje za wspaniałą realizację zamówienia. Dokonywanie zakupów w Księgarni Catholicus.pl jest samą przyjemnością. Szybko, sprawnie i z wszelką starannością o dobro klienta. Jestem w pełni usatysfakcjonowana i mile zaskoczona wspaniałą obsługą. Z Panem Bogiem

Regina z Redy

Trudno dobrać odpowiednie słowa, żeby określić profesjonalną i ekspresową obsługę zamówienia. Jestem bardzo zadowolona z dokonanych zakupów, tym bardziej, że dłuższy czas pozostanę na zwolnieniu lekarskim i po wczorajszych zakupach na pewno nie będę się nudzić. Pozdrawiam bardzo serdecznie i po skończonej lekturze zjawię się znowu :) Szczęść Boże !!!

Anna z Wólki Plebańskiej k/Białej Podlaskiej

Zamówione książki z miłą niespodzianką! dotarły nienaruszone. Miła obsługa. Byłam informowana o każdym etapie zamówienia. Miłe było dla mnie chrześcijańskie pozdrowienie i to co dodatkowo znalałam w paczce. Niech Bóg błogosławi Waszą pracę i niech Jego chwała wzrasta!

Agnieszka z Dziwnowa

Szanowni Państwo! Bardzo serdecznie dziękuję za tak expresową wysyłkę zamówienia i za słodki upominek:). Nigdy jeszcze nie zdarzyło się, aby listonosz zapukał z paczką drugiego dnia po zamówieniu :) Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam. Z Panem Bogiem!

Jarosław z Klebarka Wielkiego k/Olsztyna
Więcej opinii...
Na Facebooku...