Dokonywanie zamówień w Księgarni Catholicus.pl jest obecnie wyłączone.
Zapraszamy do naszej księgarni pod nową marką: Księgarnia Maryja.

Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Regulamin

1. Informacje ogólne

Niniejszy Regulamin określa zasady świadczenia usług przez Internetową Księgarnię Katolicką - "Catholicus.pl" (dalej zwaną Księgarnią), funkcjonującą w sieci Internet pod adresem http://catholicus.pl, której właścicielem jest firma

RITENA Urszula Wapa
ul. Narutowicza 37
21-500 Biała Podlaska
NIP 713-241-20-74
REGON 060633282

wpisana do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska pod nr 14474.

2. Zamówienia i wysyłka

 1. Przez zamówienie rozumie się wysłanie poprawnie wypełnionego formularza znajdującego się na stronie Księgarni. Zamówienie zostanie zrealizowane, jeśli będzie zawierać telefon do odbiorcy (Klienta) oraz poprawny adres e-mail.
 2. Do każdego zamówienia wystawiany jest paragon lub na życzenie Klienta faktura VAT. Dokonując zakupu w Księgarni, Klient automatycznie zgadza się na wystawienie faktury VAT bez podpisu.
 3. Ceny towarów znajdujących się w ofercie Księgarni wyrażone są w złotych polskich i zawierają podatek VAT (cena brutto). Podane ceny towarów nie obejmują kosztów przesyłki, które są naliczane w kolejnych krokach zamawiania.
 4. Produkty opatrzone statusem dostępności:
  • 24h - (towar jest na stanie w magazynie Księgarni) zostaną wysłane w ciągu 24 godzin roboczych od złożenia zamówienia;
  • 3-5 dni - (towar będzie dopiero zamawiany od dostawcy) zostaną wysłane w ciągu 3-5 dni roboczych od złożenia zamówienia;
  • 7-14 dni - (towar będzie dopiero zamawiany od dostawcy) zostaną wysłane w ciagu 7-14 dni roboczych od złożenia zamówienia;
  • Czasowo brak - (towar jest chwilowo niedostępny w ofercie) sprowadzane są na życzenie Klienta - czas realizacji ustalany indywidualnie;
  • Niedostępny - (towar jest obecnie niedostępny w ofercie) nie zostaną wysłane;
  • Nakład wyczerpany - (towar jest obecnie niedostępny w ofercie) nie zostaną wysłane.
  Statusy dostępności produktów mogą nie odzwierciedlać stanu magazynowego Księgarni. W każdym przypadku różnicy pomiędzy stanem ilościowym towaru wynikającym ze statusu dostępności a stanem magazynowym Klient zostanie poinformowany o możliwościach zrealizowania zamówienia.
 5. Zamówienie zostanie zrealizowane według wyżej wymienionego porządku, o ile zamówiony towar znajduje się w magazynie dostawców Księgarni. W razie trudności z realizacją, Klient zostanie o tym niezwłocznie poinformowany.
 6. Księgarnia zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie bez uprzedzenia. Zmiana cen nie dotyczy zamówień przyjętych do realizacji.
 7. Jeżeli w zamówieniu znajdują się produkty z różnymi statusami dostępności, realizacja zamówienia nastąpi po zgromadzeniu wszystkich pozycji. Czas realizacji całego zamówienia jest więc taki, jak najdłuższy z terminów podanych przy wybranych produktach. Czyli jeżeli zamawiane są 3 książki: jedna o czasie realizacji 24 godziny, druga o czasie realizacji 3-5 dni i trzecia o czasie realizacji 7-14 dni, to całe zamówienie zostanie wysłane w terminie 7-14 dni (tyle, co najdłuższy z podanych).
 8. Termin dostawy może ulec wydłużeniu z przyczyn niezależnych od Księgarni.

3. Płatności

 1. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:
  • przedpłata - przelew bankowy na konto Księgarni lub poprzez płatności elektroniczne,
  • za pobraniem - płatność przy odbiorze (należność pobiera listonosz lub kurier),
  • gotówka - odbiór osobisty.
 2. Wpłaty należy kierować na niżej podane konto (w tytule wpłaty podając numer zamówienia):
  • PKO BP (Inteligo) - 50 1020 5558 1111 1556 4940 0187
 3. Dokonanie wpłaty na inne konto nie jest traktowane jako płatność za zamówione towary.
 4. W przypadku przedpłaty na konto wysyłka odbywa się dopiero po zaksięgowaniu zadeklarowanej kwoty na koncie.

4. Koszty wysyłki (w tym za granicę)

 1. Koszty wysyłki są każdorazowo naliczane przez skrypt sklepu i widoczne dla Klienta przed złożeniem zamówienia.
 2. Koszty wysyłki, w zależności od sposobu wysyłki, prezentuje tabela na stronie: Koszty wysyłki. Jednocześnie, przy płatności poprzez system PayPal, doliczana jest prowizja pośrednika w wysokości 0,80 zł + 2,9 % od transakcji.
 3. Koszty wysyłki pokrywa Księgarnia (na terenie Polski) jeżeli kwota zamówienia wynosi co najmniej 200 zł.

5. Odbiór osobisty


Odbiór osobisty pod adresem:

Księgarnia "U św. Antoniego"
ul. Narutowicza 37
21-500 Biała Podlaska

6. Rabaty (program lojalnościowy)

 1. Każdy Klient, dokonując zakupów w Księgarni, nabywa automatycznie prawa do rabatów w zależności od kwoty dokonanych przez siebie zakupów. Rabat jest naliczany dla zamówień, które są składane po przekroczeniu progu rabatowego (przedstawionego w tabeli poniżej).
  Przykład: Jeżeli Klient dokonał zakupu za 93 zł to następne zamówienie będzie bez rabatu, natomiast gdy suma zamówień wynosi 100 zł to do następnego zamówienia zostanie udzielony rabat 1%.

  Tabela rabatowa
  Próg cenowy Rabat
  100,00 zł 1%
  200,00 zł 2%
  300,00 zł 3%
  400,00 zł 4%
  500,00 zł 5%
  600,00 zł 6%
 2. Rabaty mogą być także przydzielane przez administratorów Księgarni.
 3. Suma zgromadzonych rabatów może maksymalnie wynosić 8%. Zniżka ta uprawnia na stałe do zakupów z tym rabatem.

7. Dane osobowe

 1. Dane osobowe Klientów Księgarni wprowadzane są do bazy danych. Dane te wykorzystywane są wyłącznie w celach realizacji zamówień oraz - po wyrażeniu zgody przez Klienta - w celach informowania Klientów o nowościach Księgarni i nie są udostępniane innym podmiotom.
 2. Klient, składając zamówienie, upoważnia Księgarnię do jednorazowego (przy każdym zamówieniu) reprezentowania go w firmie obsługującej wysyłki (pośredniczącej w dostawie towaru) i podanie jego danych osobowych, adresu oraz numeru telefonu.

8. Reklamacje i zwroty

 1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" Klient może zrezygnować z zakupionego w Księgarni towaru bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Zwracany towar nie może być uszkodzony, a rzeczy oryginalnie zapakowane przez producenta (jak płyty, kasety, albumy itp.) muszą być zwracane w nienaruszonym opakowaniu. Do zwracanego towaru należy dołączyć oryginalny dokument potwierdzający zakup.
 2. Koszty wysyłki towaru do Księgarni pokrywa Klient. Możliwy jest zwrot osobisty w siedzibie Księgarni.
 3. Po uwzględnieniu reklamacji, zwrot kwoty zapłaconej za towar następuje na wskazane przez Klienta polskie konto bankowe (złotówkowe) w ciągu 7 dni od otrzymania zwracanego towaru.
 4. Księgarnia w żadnym przypadku nie odbiera przesyłek dostarczanych za pobraniem.

9. Kontakt


Wszystkie uwagi, propozycje, reklamacje i skargi prosimy kierować pod adresem:

RITENA Urszula Wapa
ul. Narutowicza 37
21-500 Biała Podlaska
info@ritena.pl
tel. 720 580 900

10. Postanowienia końcowe

 1. Produkty prezentowane na stronie Księgarni nie stanowią oferty handlowej w myśl przepisów kodeksu cywilnego.
 2. Regulamin jest ważny od dnia 11 lipca 2013 roku.
 3. Użytkownik zobowiązuje się każdorazowo zapoznać z regulaminem przed dokonaniem zakupów.
Powrót
Na Facebooku...