Dokonywanie zamówień w Księgarni Catholicus.pl jest obecnie wyłączone.
Zapraszamy do naszej księgarni pod nową marką: Księgarnia Maryja.

Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie

Rękopis z czyśćca

Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. Michalineum
Redakcjaks. A.S.
Rok wydania2008
Format14,0 x 20,0 cm
Oprawamiękka
Liczba stron114
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
"Jeśli pójdę do czyśćca, to Matka mnie stamtąd wyzwoli..."
Po tym wyzywającym odezwaniu się siostry Marii Gabrieli, zakonnicy augustianki z Valognes we Francji, do swojej przełożonej, matki Marii od Krzyża, wziął ją Bóg za słowo.

W jaki sposób matka Maria od Krzyża przyczyni się do uwolnienia z czyśćca swej towarzyszki, zmarłej w 1871 r. w wieku 36 lat?
Przez świętość życia, ku której siostra Maria Gabriela będzie pobudzała i prowadziła swoją dawną przełożoną, odzywając się do niej z zaświatów.
Niniejsze dziełko odtwarza pracę uświęcenia jednej, warunkującą wyzwolenie drugiej. Ta fascynująca lektura zawiera bogactwo nauk dla każdego z nas.

WSTĘP WYDAWCY FRANCUSKIEGO

Nikt nie powinien z góry zaprzeczać możliwości oraz faktom ukazywania się dusz czyśćcowych osobom żyjącym na ziemi. Tego rodzaju objawienia nie są rzadkie i nie brak opowiadań, które do nich nawiązują. Nadobfitują one w życiu świętych. Poprzyjmy to twierdzenie przykładem zaczerpniętym z życia świętej Małgorzaty Marii Alacoque.

"Kiedy byłam przed Najświętszym Sakramentem w dzień Bożego Ciała - opowiada ona sama- zjawiła się przede mną nagle jakaś osoba zanurzona w ogniu. Politowania godny stan, w jakim się znajdowała, pobudzający mnie do obfitych łez, uświadomił mi, że cierpi w czyśćcu. Powiedziała mi, że jest duszą zakonnika benedyktyna, który mnie spowiadał pewnego razu i polecił mi przystępować do Komunii świętej. Przez wzgląd na to pozwolił mu Bóg zwrócić się do mnie, abym przyniosła mu ulgę w jego cierpieniach. Prosił mnie, bym przez trzy miesiące ofiarowała za niego wszystko, co tylko będę mogła zrobić i wycierpieć. Obiecałam mu to wypełnić, skoro tylko otrzymam pozwolenie od swojej Przełożonej. Powiedział mi, że powodem jego wielkich cierpień było to, iż przedkładał swój interes nad chwałę Bożą przez zbytnie przywiązanie do dobrej opinii o sobie; drugim powodem był brak miłości względem braci, trzecim - nadmiar uczuć naturalnych wobec stworzeń.

Trudno mi wyrazić, co musiałam wycierpieć przez te trzy miesiące, gdyż zakonnik ten nie opuszczał mnie wcale i zdawało mi się, że widzę go całego w ogniu wśród tak dotkliwych boleści, że prawie ustawicznie jęczałam i płakałam. Przełożona moja, przejęta współczuciem, nakazała mi mocne pokuty, zwłaszcza dyscypliny... Wreszcie, pod koniec trzech miesięcy, ujrzałam go przepełnionego radością i chwałą: odchodził cieszyć się swoim szczęściem wiecznym, a dziękując mi powiedział, że będzie się za mną wstawiał u Boga".

Świadectwa teologów, oparte na faktach historycznych, są nie mniej liczne i nie mniej pewne. Spośród wielu wystarczy zacytować "Mistykę Boską" kanonika Ribet t. II rozdz. VIII, jak też powołać się na cieszące się wielkim uznaniem dzieła głównych mistrzów teologii mistycznej.

Bóg zezwala na te objawienia i na przekazy z tamtego świata w określonym celu: dla ulgi dusz. które przychodzą, aby obudzić w nas współczucie dla swojego stanu, jak też dla naszego pouczenia oraz dla ukazania, jak surowo i rygorystycznie w świetle Bożej sprawiedliwości oceniane są grzechy, które my uważamy za lekkie.

Należy jednak wziąć pod uwagę to, iż fakty i opowiadania odnoszące się do różnych objawień prywatnych mają tylko autorytet ludzki, dopóki Kościół nie wypowie się oficjalnie na ich temat. Ich autorytet jest wprost proporcjonalny do wartości i liczby dokumentów historycznych, na których się one opierają i które się do nich odnoszą.

AUTENTYCZNOŚĆ RĘKOPISU

Rękopis, który bierzemy do ręki, zawiera ciekawe pouczenia o życiu pozagrobowym - o czyśćcu, przy czym pouczenia te są przeplatane licznymi radami z zakresu kierownictwa duchowego. W jego autentyczność trudno wątpić.

Opiera się ona na świadectwach pewnych i zgodnych, na faktach należycie sprawdzonych, z których wynika, co następuje: oto pewna zakonnica z klasztoru w Valogne s. Maria od Krzyża, zmarła w Cherbourgu 11 maja 1917 roku, usłyszała nagle w pobliżu siebie w listopadzie 1873 roku przeciągle jęki... Przejęta trwogą, wykrzyknęła: "Och, kimże jesteś? Boję się ciebie, nie ukazuj mi się tylko!... Ale powiedz, kim jesteś!'' Na to wezwanie nic było żadnej odpowiedzi, lecz skargi trwały nadal... zbliżały się do niej coraz bardziej. Na próżno biedna siostra mnożyła modlitwy. Komunie święte, Drogi Krzyżowe i różańce: jęki nie ustawały i stale były równie tajemnicze. Wreszcie w niedzielę 15 lutego 1874 roku dał się słyszeć głos dobrze znany: "Nie bój się! Nie ujrzysz mnie cierpiącej! Jestem siostrą Marią Gabrielą".

Dusza pokutująca oświadczyła swej dawnej towarzyszce, której radami niegdyś zbyt często pogardzała, że będzie ją wielokrotnie odwiedzać, by jej dopomóc w uświęceniu się. Plan Boży przewidywał, że to właśnie ona, siostra Maria od Krzyża, przez świętość swego życia powinna była jej ulżyć i ostatecznie wyzwolić tę, która jeszcze tak niedawno wystawiała na próbę jej cierpliwość.

Odpowiedź z czyśćca przyszła... Czy doprawdy mogła ona uspokoić tę, która ją otrzymała? Bynajmniej! Wprost przeciwnie: siostra Maria od Krzyża błagała nawiedzającą, by znikła jak najprędzej i nie wracała więcej, lecz... błagała nadaremnie. Otrzymała odpowiedź, że powinna znosić - w czasie wyznaczonym przez Boga - to, czego obawiała się w najwyższym stopniu.
W ten sposób przez kilkanaście lat trwały między duszą siostry Marii Gabrieli a siostrą Marią od Krzyża tajemnicze dialogi, które siostra Maria spisywała własnoręcznie od l 874 do 1890 roku. (...)

(Wstęp)

ROK 1876.

Styczeń: Kiedy masz coś do powiedzenia swojej przełożonej, a można to odłożyć, nie spiesz się zbytnio. Odłóż to na później, aby się nieco powściągnąć i umartwić. Przygotowuj Jezusowi mieszkanie w swym sercu, by mógł potem, jak ci to już mówiłam, przyjść w nim wypoczywać. Trzeba, byś się również jak najlepiej przygotowywała do Komunii świętej. Myśl o tym w przeddzień wieczorem, a zwłaszcza z rana, od chwili przebudzenia.

Powinnaś także nie tylko przygotować Jezusowi mieszkanie, lecz jeszcze Go zaprosić. Bo jaki byłby cel przygotowywania pięknego apartamentu dla przyjaciela, gdyby się go nigdy nie zaprosiło do wnętrza? Zapraszaj więc często Jezusa swymi pragnieniami, zwłaszcza zaś swoją miłością.
Bądź stale na tyle zagłębiona w swym wnętrzu, byś nie traciła nigdy [pamięci na] obecność Jezusa, nawet w czasie najbardziej absorbującej lekcji. Aby dojść do tego, czuwaj pilnie nad swym wnętrzem.

Co do groty... Bóg ci dopomoże i uzupełni wszystko, czego nie będziesz mogła zrobić. Ale, jeśli chcesz Mu zrobić przyjemność, nie rób niczego w niedzielę. Módl się do Niego możliwie jak najwięcej - to wszystko.
Bóg pragnie nieco później mieć w tobie pomoc, a z twego serca uczynić swoje sanktuarium!

Luty: Tak, to prawda, że w niebie dobry Bóg jest otoczony nieustanną adoracją; ponieważ jednak na ziemi jest znieważany, chce, by Mu również na ziemi wynagradzano. Właśnie od ciebie oczekuje zadośćuczynienia poprzez twoją miłość oraz wynagrodzenia poprzez okazywaną Mu czułość za opuszczenie, jakiego zewsząd doznaje. Wiesz już, co ci na ten temat mówiłam.

Zwiastowanie: Gdy Bóg chce mieć jakąś duszę całkowicie dla siebie, najprzód ją miażdży, tak mniej więcej, jak jabłka w prasie przy wyciskaniu soku. Czyni tak, by zmiażdżyć jej namiętności, chęć szukania siebie, słowem - wszystkie jej braki. Następnie zmiażdżoną w ten sposób duszę kształtuje według własnego upodobania, a widząc jej wierność, doprowadza jaw krótkim czasie do całkowitego przekształcenia. Dopiero wtedy Jezus obsypuje ją specjalnymi łaskami i zanurza w swojej miłości. (...)


(fragment tekstu)
Data dodania produktu: 11 luty 2010.
Poprzedni produkt Produkt 92 z 153 w kategorii Świadectwa wiary Następny produkt
Klienci, zakupili także:
Domowa Pszczela Apteka z przepisami do samodzielnego wykonania
 Domowa Pszczela Apteka z przepisami do ...  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Zdrowotną wartość pszczelich produktów porównać możemy do apteki. W miodzie tkwi energia natury, w pyłkach odnowa, w propolisie - antybakteryjne właściwości pszczelej higieny, a w mleczku pszczelim tajemnica płodności i długiego ... 
Litanie do Jezusa i Maryi
 Litanie do Jezusa i Maryi  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Zbiór tekstów litanii do Jezusa oraz Maryi m.in.: Litania o Najświętszym Imieniu Jezus; do Najświętszego Serca Pana Jezusa, do Najdroższej Krwi; o Miłosierdziu Bożym,; litania do Matki Bożej tzw. Loretańska; do Matki Bożej Nieustającej ... 
Świadectwo egzorcysty. Wywiad z ks. Gabrielem Amorthem
 Świadectwo egzorcysty. Wywiad z ks. Gabrielem ...  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Wywiad z ks. Gabrielem Amorthem, światowej sławy egzorcystą!!!! · czym są egzorcyzmy? · w jakich okolicznościach życia człowiek może pójść do egzorcysty? · jak wygląda sam obrzęd ... 
Koniec świata według Maryi
 Koniec świata według Maryi  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Wincenty Łaszewski, autor bestsellerowej książki pt."Proroctwo o Polsce", tym razem przytacza przekazane przez Matkę Bożą objawienia i znaki, które mówią o Apokalipsie. "Wokół narasta apokaliptyczny zgiełk. Widzimy ... 
Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej + Szkaplerz, Medalik i Obrazek
 Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej + Szkaplerz, ...  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
W roku 2001 minęło 750 lat od objawienia udzielonego przez Matkę Bożą Szymonowi Stockowi, generałowi Zakonu, nocą z 15 na 16 lipca 1251 r. Istotą tego objawienia jest przesłanie o Szkaplerzu zawarte w słowach Matki Bożej: „To ... 
Jak pomagać duszom czyśćcowym? Odpusty
 Jak pomagać duszom czyśćcowym? Odpusty  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Ukazało się dużo artykułów i opracowań na temat odpustów. Mimo to, zagadnienia dotyczące zyskiwania odpustów są wciąż mało znane i nie zawsze poprawnie rozumiane. Wiele osób, nie mając pełnego rozeznania w zakresie warunków, które ... 
Księgarnia Catholicus.pl w oczach Klientów:

Zamówienie dotarło bez problemu. Książkę "Kompozycje kwiatowe w kościele" kupiłam w prezencie komuś, kto zajmuje się często dekorowaniem kościoła i innych wnętrz. Osoba obdarowana jest zachwycona książką i znalazła w niej wiele inspirujących wskazówek i pomysłów. Dziękuję bardzo.

Małgorzata z Bukowic

Szczęść Boże! Bardzo dziękuje za wspaniałą realizację zamówienia. Dokonywanie zakupów w Księgarni Catholicus.pl jest samą przyjemnością. Szybko, sprawnie i z wszelką starannością o dobro klienta. Jestem w pełni usatysfakcjonowana i mile zaskoczona wspaniałą obsługą. Z Panem Bogiem

Regina z Redy

Witam serdecznie. Rzetelność Waszych usług jest godna podziwu. Zamówienie dotarło bardzo szybko. Księgarnię Waszą będę polecała wszystkim znajomym. Pozdrawiam:)

Anna z Łodzi

Serdecznie dziękuję za przesyłkę. Bardzo ucieszyłam się z obrazków . Jestem katechetką i często daję ludziom potrzebującym modlitwy takie właśnie wsparcie modlitewne. Cieszę się, że znalazłam Wasz sklep będę mogła polecać go znajomym, a sama myślę również o dalszej miłej współpracy. Szczęść Boże

Maria ze Świebodzina

Dziękuję za udaną transakcję. Jestem bardzo zadowolona z zamówionego produktu. Pozdrawiam.

Bożena z Rudy Śląskiej
Więcej opinii...
Na Facebooku...