Dokonywanie zamówień w Księgarni Catholicus.pl jest obecnie wyłączone.
Zapraszamy do naszej księgarni pod nową marką: Księgarnia Maryja.

Wyszukiwanie
Kategorie

  W dobrej cenie:
  do 5  •  do 10  •  do 20
Producenci
Autorzy
Informacje o produkcie

Rita, święta od spraw trudnych i beznadziejnych

Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Kliknij aby powiększyć
Producent Wyd. ITKM
AutorLemoine J.
Rok wydania1994
Format14,0 x 20,0 cm
Oprawamiękka
Liczba stron104 + 12 fotografii
Opis Linki Recenzje
Opis produktu
Święta żyła na przełomie XIV i XV wieku na ziemi włoskiej. Ciężko doświadczona - nieudane małżeństwo, śmierć męża i dwóch ukochanych synów - stała się wielką pośredniczką do Boga dla ludzi cierpiących. Nazwana została przez wiernych patronką od spraw trudnych i beznadziejnych.

"Książka o Świętej Ricie, którą przetłumaczyłam z języka francuskiego na język polski napisana została przez p. Jo Lemoine, wielką czcicielkę Świętej Rity, zamieszkałą we Francji nad oceanem atlantyckim koło miasta DIEPPE.
Jo LEMOINE jest współredaktorką miesięcznika "Święta Rita" wydawanego przez Ojców O.M.V. w Nicei - Południowej Francji, gdzie Św. Rita jest czczona w kościele przy ul. de la Poissonnerie.

Tam właśnie poznałam i pokochałam Święta Rite, której od lat zawdzięczam wiele łask.
Postanowiłam więc szerzyć Jej kult w moim rodzinnym kraju, w Polsce. W Nowym Sączu istnieje już obraz Św. Rity w kościele pod wezwaniem M.B. Niepokalanej przed którym odbywa się nowenna do Świętej Rity.
Św. Rita żyła pod koniec XIV wieku, dlatego opisane fakty i zwyczaje przepojone są atmosferą ówczesnych czasów, nie mającą wspólnych cech z dzisiejszym stylem życia.

Starałam się więc oddać ściśle zamiary autorki opisującej obyczaje średniowiecza ówczesnej Italii. Chęć przekazania nam głębokości uczuć duchowych Świętej jest aktualna bez względu na prostotę tych uczuć.
Przeczytajmy więc tę książkę nastawiając się odpowiednio, aby zrozumieć jej głębię i cel."

(mgr Janina Habela-Juin
Paryż - Nowy Sącz rok 1994)

(...) Aby być zupełnie wolną - jak przyjdzie dla niej godzina przez Pana wybrana - powoli sprzedaje wszystko co posiada, zatrzymując sobie tylko kącik do spania i tyle co potrzeba, aby skromnie wyżyć. Pieniądze, które zbiera, przeznaczone będą na wspólnotę do której wstąpi, jeśli ta wspólnota, która jeszcze teraz ją odtrąca - będzie potrzebowała darów. Zaprawdę - wdowa po Pawle zasługuje na przydomek: kobieta bez urazy.

Tymczasem Wspólnota Świętej Marii- Magdaleny potrzebuje również nowych powołań - myśli Rita. Jeśli taka jest wola Boża, ona wstąpi tam w odpowiednim momencie, mimo sprzeciwu Przełożonej, Rady Klasztornej, całego świata. Wystarczy poczekać. Decyzja nie należy do niej! ...
Pewnego wieczoru, modliła się jak zwykle w swoim mieszkaniu. Zima już nadchodziła. Podmuch chłodnego wiatru - daje się wyczuć w gałęziach już obnażonych drzew. Wyje też w kominie.
Nagle, jakiś głos - daje się słyszeć od zewnątrz:
- Rita!... Rita!...

Przerywając modlitwę, samotna niewiasta biegnie do okienka i patrzy na ulicę. Nie widzi jednak nikogo. Tylko duże drzewo w sąsiednim ogrodzie - dziwnie ugina się pod siłą zawieruchy. Zdawało się jej, że słyszała jakiś głos ludzki, ale to był pewnie efekt jej wyobraźni.
Tymczasem, kilka minut później, kiedy znów zabierała się do modlitwy, słyszy ponownie - ale tym razem znacznie wyraźniej:
- Rita!... Rita!...(...)

(fragment rozdziału „Ponad beznadziejnością”, str. 33)

SPIS TREŚCI

1. Niespodziewane narodziny - 7
2. Dziecko z gór - 13
3. Kobieta bez urazy - 20
4. Sam na sam z Bogiem - 27
5. Ponad beznadziejnością - 33
6. Zakonnica w całym tego słowa znaczeniu - 40
7. Z Jezusem ukrzyżowanym - 46
8. "Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu" - 52
9. Nocna lampka w półcieniu - 58
10. Ziemia Świętych - 64
11. Szczęśliwe przybycie do raju - 70
12. Papież udaje do Cascia - 76
13. Śladami Świętej Rity w Cascia - 82
14. No i w Rocca-Porena - 89
15. Dodatek 1:
- pielgrzymki do Świętej Rity - 95
16. Dodatek 2:
- modlitwy do Świętej Rity - 97
17. Dodatek 3 - 101
Data dodania produktu: 13 maj 2008.
  Produkt 1 z 15 w kategorii Rita Następny produkt
Klienci, zakupili także:
Dobrego dnia. Myśli na każdy dzień roku z Ojcem Pio
 Dobrego dnia. Myśli na każdy dzień roku z ...  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Zbiór myśli Ojca Pio przeznaczonych na każdy dzień. Mały, poręczny format sprawia, że książka łatwo zmieści się w podręcznej torebce i może nam towarzyszyć każdego dnia. Wartość pozycji tkwi w tym, że każde zawarte w niej zdanie ... 
Zapiski z Ars
 Zapiski z Ars  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Zapiski z Ars. Notatki naocznego świadka kazań, homilii i rozmów św. Jana Marii Vianneya. "Książka ta jest relikwiarzem, do którego włożyłem nieocenione skarby; jeśliby się ich nie zebrało, szybko obróciłyby się w proch jak ... 
Świadectwo egzorcysty. Wywiad z ks. Gabrielem Amorthem
 Świadectwo egzorcysty. Wywiad z ks. Gabrielem ...  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Wywiad z ks. Gabrielem Amorthem, światowej sławy egzorcystą!!!! · czym są egzorcyzmy? · w jakich okolicznościach życia człowiek może pójść do egzorcysty? · jak wygląda sam obrzęd ... 
Etui na różaniec - rzep
 Etui na różaniec - rzep  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Wysokiej jakości etui na różaniec wykonane ze skóry ekologicznej. Sposób zamykania - wygodny rzep 
I boję się snów (nowe wydanie uzupełnione)
 I boję się snów (nowe wydanie uzupełnione)  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
Wspomnienia autorki z obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, gdzie była więziona w latach 1941- 1945. Książka zawiera opisy bestialskich eksperymentów medycznych, którym poddawane były młode więźniarki, w tym także autorka. Wśród ... 
Zaufałem Twojemu Miłosierdziu. Myśli na każdy dzień
 Zaufałem Twojemu Miłosierdziu. Myśli na każdy ...  Szukaj produktu w Księgarni Maryja
To, co dokonywało się w życiu św. s. Faustyny, pozostałoby tajemnicą, gdyby nie mądra pomoc jej spowiednika - ks. M. Sopoćki (1888-1975). Na jego polecenie s. Faustyna pisała "Dzienniczek". On także pomógł jej współpracować ... 
Księgarnia Catholicus.pl w oczach Klientów:

Szczęść Boże! Bardzo dziękuję za szybką wysyłkę i profesjonalną obsługę. Jak się zresztą spodziewałam książeczki bardzo interesujące i pouczające, prawdziwe "pożywienie dla ducha". Właśnie wysłałam drugie zamówienie... Pozdrawiam serdecznie, z Panem Bogiem!

Sylwia z Padwii Narodowej

Niech Pan obdarza Was pokojem! Dziękuję za szybką realizację zamówienia "Poematu Boga - Człowieka". Życie składa się z małych rzeczy a ten miły "słodki akcent" w przesyłce to mam nadzieję dowód, że zależy Wam na tych, którzy chcą karmić się duchową lekturą. Niech Maryja, pod Imieniem której realizujecie swoją działalność, wspomaga Was w tym dziele na chwałę Bożą. Szczere Bóg zapłać!

Michał ze Sławna

Trudno dobrać odpowiednie słowa, żeby określić profesjonalną i ekspresową obsługę zamówienia. Jestem bardzo zadowolona z dokonanych zakupów, tym bardziej, że dłuższy czas pozostanę na zwolnieniu lekarskim i po wczorajszych zakupach na pewno nie będę się nudzić. Pozdrawiam bardzo serdecznie i po skończonej lekturze zjawię się znowu :) Szczęść Boże !!!

Anna z Wólki Plebańskiej k/Białej Podlaskiej

Szczęść Boże! Przesyłkę otrzymałam, dziękuję. Jestem zadowolona z realizacji zamówienia, z pewnością polecę Was innym. Pozdrawiam.

Bożena z Zabrza

Dziękuję za profesjonalną, rzetelną obsługę zamówienia, za doskonały mailowy kontakt oraz szybką, dokładnie zabezpieczoną przesyłkę zamówionych książęk i miłej niespodzianki. Zainteresowanym szczerze polecam Rodzinną Księgarnię Katolicką Catholicus.pl

Andrzej z Kętrzyna
Więcej opinii...
Na Facebooku...